W dniu 18.02.2017 w Obrowie , w hali sportowej Szkoły Podstawowej odbył się Turniej Karate Tradycyjnego, Karate Shotokan i WKF . Był to turniej kontrolny dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów Akademickiego Klubu Karate Tradycyjnego, MKS Chełmża, Toruńskiego Klubu Karate-Do Ronin i Akademii Karate Budo z Obrowa.
Startowało ponad 150 zawodników i zawodniczek.
Zawody zorganizowane były przez AKT Budo z Obrowa i wspierane finansowo były przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i Gminę Obrowo.
Turniej ten był testem kwalifikacyjnym do kadr klubów 2017 rok.
Zwycięzcy reprezentować będą w roku 2017 swoje kluby i regiony na licznych imprezach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Dano szansę wszystkim dzieciom, również tym , którzy rozpoczęli przygodę z karate od września 2016 roku i startowali oni w grupie tzw. ?świerzak?, która rozpoczęła zawody o godzinie 10.00.
Nagrody zawodnikom wręczali Starosta Powiatu Torunia Pan Mirosław Graczyk i Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński.
Wyniki ?Świerzaków?:
7 lat i młodsi
Kata ind.
1.Artur Ratowski TKK Ronin
2.Dawid Paczkowski AKT Budo Obrowo
3.Maksymilian Krzeminski TKK Ronin
Fantom
1. Maksymilian Krzeminski TKK Ronin
2. Natan Banaś TKK Ronin
3. Artur Ratowski TKK Ronin
Rocznik 2009
Kata ind.
Dziewczynki
1. Liliana Marchlewicz AKKT Toruń
2. Julia Czupryńska AKT Budo Obrowo
Chłopcy
1. Dominik Lipiński TKK Ronin
2. Natan Banaś TKK Ronin
3. Wiktor Chaciński MKS Chełmża
Fantom
1. Igor Grabowski MKS Chełmża
2. Wiktor Chaciński MKS Chełmża
3. Dominik Lipiński TKK Ronin
Roczniki 2007 i starsi
Kata ind. Dziewczynki
1. Amelia Zygarska MKS Chełmża
2. Józefina Tomczyk AKKT Toruń
3. Ada Kozłowska AKT Budo Obrowo
Kata ind. Chłopcy
1. Mateusz Drumowicz MKS Chełmża
2. Mateusz Dąbrowski TKK Ronin
3. Bartosz Tejza AKT Budo Obrowo
Kumite
1. Stanisław Syrocki MKS Chełmża
2. Karol Filus MKS Chełmża
3. Jakub Zygarski MKS Chełmża
Fantom dziewcząt
1. Amelia Zygarska MKS Chełmża
2. Nikola Prążniewska AKT Budo Obrowo
3. Malwina Strychalska AKT Budo Obrowo
Fantom chłopcy
1. Bartosz Filus MKS Chełmża
2. Mateusz Drumowicz MKS Chełmża
3. Karol Filus MKS Chełmża
ZawodnicyZaawansowani :
2010 i młodsi
1. Tomasz Snopek AKKT Toruń
2. Maksym Grześkowiak AKKT Toruń
Kata ind.
Chłopcy
Zawodnicy 2009
1.Bartosz Rybacki AKKT Toruń
2.Łążyk Filip TKK Ronin
3. Jankowski Aleks AKT Budo
Fantom
1. Ignacy Bukowski TKK Ronin
2. Filip Łążyk TKK Ronin
Zawodnicy 2008
Kata ind.
Chłopcy
1.Filip Dunajski AKKT Toruń
2.Marek Pawłowski AKT Budo Obrowo
3.Borys Ruminski AKKT Toruń
Dziewczynki
1. Ewa Wyczółkowska AKKT Toruń
2. Małgorzata Kraszewska AKKT Toruń
3. Wiktoria Mulcan AKT Budo Obrowo
Kumite
Chłopcy
1. Dombrowicz Kajetan AKT Budo Obrowo
2. Marek Pawłowski AKT Budo Obrowo
3. Filip Dunajski AKKT Toruń
Fantom
1. Jakub Orowski TKK Ronin
2. Aron Banaś TKK Ronin
3. Szymon Filipiak MKS Chełmża
Zawodnicy 2007
Kata
Chłopcy
1.Patryk Cichowicz AKKT Toruń
2. Dominik Grześkowiak AKKT Toruń
3. Feliks Ciesielski AKKT Toruń
Kumite
1.Patryk Cichowicz AKKT Toruń
2. Feliks Ciesielski AKKT Toruń
3. Dominik Grześkowiak AKKT Toruń
Zawodnicy 2006
Chłopcy
Kata ind.
1. Jakub Budzyń AKT Budo Obrowo
2. Igor Gajewski AKKT Toruń
3. Jan Kalinowski TKK Ronin
Dziewczynki
1.Wiktoria Jankowska MKS Chełmża
2. Julia Wiśniewska MKS Chełmża
3. Zuzanna Beszczyńska MKS Chełmża
Kumite
Chłopcy
1. Kacper Cabaj MKS Chełmża
2. Julian Kuczka MKS Chełmża
3. Jan Kalinowski TKK Ronin
Dziewczynki
1. Zuzanna Beszczyńska MKS Chełmża
2. Wiktoria Jankowska MKS Chełmża
3. Julia Wiśniewska MKS Chełmża
Zawodnicy 2005 - 2004 Młodzik
Chłopcy
Kata ind.
1.Wojciech Kashana TKK Ronin
2.Jakub Gajtkowski MKS Chełmża
3.Nikodem Broszkowski MKS Chełmża
Dziewczynki
1. Weronika Wilczyńska TKK Ronin
2. Anna Lorek AKKT Toruń
Kumite
1. Jakub Gajtkowski MKS Chełmża
2. Jakub Trzpil MKS Chełmża
3. Nikodem Bronszkowski MKS Chełmża
Dziewczynki
1. Weronika Wilczyńska TKK Ronin
2. Anna Lorek AKKT Toruń
Juniorzy Młodsi ? Juniorzy
Kata ind.
1.Mikołaj Szymeczko MKS Chełmża
2. Jakub Hopke AKT Budo Obrowo
3.Jakub Jabłoński AKT Budo Obrowo
kumite
1.Mikołaj Szymeczko MKS Chełmża
2. Jakub Hopke AKT Budo Obrowo
3.Mikołaj Hopke AKT Budo Obrowo
Kata Drużynowe
1. AKT Budo I Obrowo (Eryk Brucki, Bartłomiej Kozłowski, Jakub Budzyń)
2.AKT Budo II Łążyn (Jakub Hopke, Mikołaj Hopke, Jakub Czupryński)
3. MKS Chełmża II (Bronszkowski Nikodem, Gajtkowski Jakub, Cabaj Kacper)
4. AKKT Toruń III (Kamil Durmowicz, Aleksander Lemański, Igor Gajewski)